KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17388177

nr 1738 8177

Folke Ricklund

(1900-1986), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 45, Fatmomakka. Olja på pannå, 39x44 cm, yttermått inklusive ram: 61x67 cm

Folke Ricklund, svensk målare född 1900, död 1986.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.600 kr

måndag 10 november 2025
kl 19:41:17

Folke Ricklund

Läs mer om Folke Ricklund